TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 05.05.2022
„Zamów u nas wykład” to projekt, w którym nauczyciele mogą zamówić na W7 wykład, warsztaty lub zajęcia terenowe dla swoich uczniów. Ze swoim projektem władze wydziału chcą dotrzeć do jak najszerszego grona uczniów. Przygotowując się do organizacji wykładów, wykorzystują swoje doświadczenia z Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i nauki zdalnej.
– Zabiegamy o kontakt z młodzieżą szkolną i chcemy pokazać, jakimi zagadnieniami zajmujemy się na wydziale. Wielu młodych ludzi interesuje się tematami z obszaru naszej działalności inżynierskiej i naukowej, ale nie wiedzą, że istnieją takie studia i to na Politechnice Wrocławskiej – mówi dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan ds. finansowych i ogólnych. – Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z uczniami oraz ich aktywności w czasie zajęć. Nie chcemy przekazywać im wiedzy w nudny sposób, lecz angażować ich w omawiany temat – dodaje.
Tematy wykładów mogą dotyczyć m.in. środowiska i klimatu, ekologii, ekoinnowacji i ekotechnologii, źródeł energii odnawialnej, infrastruktury technicznej inteligentnych miast i budynków, efektywności energetycznej, technologii oszczędzania wody, energii i surowców, idei zero waste, zrównoważonego rozwoju czy bioróżnorodności środowiska. Wszystkie te zagadnienia są ważnymi wyzwaniami teraźniejszości i przyszłości. Są również dynamicznie rozwijającym się obszarem pracy i kariery zawodowej przyszłych inżynierów.
– Nasi wykładowcy mogą także przygotować i przeprowadzić wykład tematyczny, warsztaty zadaniowe, zajęcia terenowe lub w formie debaty oksfordzkiej na wskazany przez nauczyciela temat związany z profilem naszego wydziału – podkreśla dr inż. Piotr Jadwiszczak.
Z oferty mogą skorzystać placówki edukacyjne z całego kraju. Oprócz wartości edukacyjnych młodzi ludzie mają także szansę przekonać się, jak ważna jest rola technologii i inżynierów w nowoczesnym świecie. Wykłady skierowane są przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkół średnich i podstawowych.
– W uczniach liceów i techników widzimy kandydatów na studia, którzy szukają informacji o atrakcyjnych kierunkach studiów, a tym samym dróg przyszłej kariery zawodowej. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych stoją natomiast przed wyborem szkoły średniej i profilu klasy, który dobrze przygotuje ich do matury i rekrutacji na wymarzony kierunek studiów – wyjaśnia dr inż. Piotr Jadwiszczak.
Więcej>>