Dr hab. inż. Maciej Kruszyna

dr_hab_inz_maciej_kruszyna.jpg

Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, Katedra Dróg, Mostów, Kolei i Lotnisk

Dyscyplina Inżynieria Lądowa i Transport,

Obszar zainteresowań: mobilność, transport publiczny, wykluczenie i dostępność

Życiorys: lipiec 2014, uzyskanie stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo na podstawie osiągnięcia naukowego: „Metoda oceny elementów infrastruktury drogowej z uwzględnieniem potrzeb i specyfiki różnych grup użytkowników”; grudzień 1999, stopień doktora nauk technicznych po obronie rozprawy pt. „Przepustowość elementów sieci transportu publicznego”; czerwiec 1996, mgr inż. budownictwo, specjalność inżynieria lądowa, praca magisterska pt .: "Koncepcja rozwoju systemu transportu publicznego we Wrocławiu" obroniona z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem. Wykształcenie wyższe na Politechnice Wrocławskiej, 1990 – 1996, 1994 – 1995, studia uzupełniające w programie Tempus na Politechnice w Monachium (Niemcy) na specjalności: Planowanie miasta i komunikacji, zakończone napisaniem pracy magisterskiej pt .: "Badania jednopoziomowych węzłów przesiadkowych" (w języku niemieckim).

Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
ResearchGate