TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Academia Iuvenum: powołania na trzecią kadencję

Data: 13.08.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Academię Iuvenum (AI) tworzą młodzi naukowcy Politechniki Wrocławskiej (co najmniej rok po doktoracie), którzy realizują z sukcesem projekty badawcze. Jej zadaniem jest podejmowanie różnych inicjatyw na rzecz uczelni, tworzenie platformy służącej wymianie myśli naukowej, a także umożliwianie młodym naukowcom wyrażania opinii wewnątrz i na zewnątrz uczelni.

Całe gremium liczy 48 osób. Co roku, na dwuletnią kadencję, powoływane są przez rektora, z rekomendacji Rektorskiej Komisji ds. Nagród Naukowych kolejne 24 osoby.

Kto może dołączyć do AI?

Członkami Akademii mogą zostać naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie później niż rok przed rozpoczęciem kadencji, nie ukończyli 35. roku życia do dnia rozpoczęcia kadencji (w przypadku badaczek ten limit wieku jest zwiększany o rok za każde urodzone lub przysposobione dziecko) i mają znaczące osiągnięcia w reprezentowanej przez siebie dyscyplinie naukowej.

Członkowie AI mogą liczyć na szereg korzyści, które mają im ułatwić skupienie się na pracy naukowej, m.in. dodatkowe 50 proc. pensji adiunkta czy zredukowanie pensum dydaktycznego do poziomu 120 godzin.

Mogą też korzystać z programu specjalistycznych szkoleń oraz warsztatów z różnych zagadnień m.in. skutecznego pozyskiwania grantów, wystąpień publicznych, kontaktów z mediami czy sztuki argumentowania.

Zajrzyj na stronę Academii Iuvenum, by poznać cały skład

Oto osoby, które zostały powołane na kadencję 2023-2025. Wśród tegorocznych wybranych jest ośmioro badaczy i badaczek, którzy znalaźli się w składzie pierwszej kadencji (te osoby oznaczono gwiazdką)

Politechnika Wrocławska © 2024