TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Dyrektor

Dr hab. inż. Izabela Sówka, prof. Uczelni

Pracuje w Katedrze Inżynierii Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska. Autorka i współautorka ponad 300 udokumentowanych prac naukowych, w tym w zakresie badań nad jakością powietrza atmosferycznego. 
mk1_0410.jpgPrzewodnicząca Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Koordynatorka prac Zespołu ds. osiągnięcia neutralności klimatycznej miasta Wrocławia oraz Zespołu pn. Master Minds złożonego z przedstawicieli społeczności Politechniki Wrocławskiej zaangażowanych w prace nad strategią uczelni. Członkini wielu zespołów o charakterze eksperckim i doradczym, w tym: komisji ds. Mikroorganizmów i Organizmów Genetycznie Zmodyfikowanych, Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, Grupy Roboczej Ochrona Powietrza i Energetyka działającej w ramach sieci krajowej „Partnerstwo Środowiska dla Rozwoju”, Zespołu Roboczego ds. jakości powietrza i efektywności energetycznej i Grupy Roboczej ds. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w województwie dolnośląskim, Zespołu Eksperckiego ds. Strategii Wrocław 2050, Komitetu Sterującego LIFE- MAPPINGAIR/PL oraz Zespołu Doradczego do spraw opracowania ustawy o przeciwdziałaniu uciążliwościom zapachowym. Angażująca się w prace na rzecz Partnerstwa Wodorowego przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska w grupie „Edukacja i budowa świadomości rynku wodoru”, Grupy Roboczej ds. adaptacji i mitygacji w ramach Zespołu ds. edukacji ekologicznej, w tym klimatycznej, i promocji ekologicznych warunków życia, grupy Naukowcy i naukowczynie w ramach prac Okrągłego Stołu dla Edukacji Klimatycznej (OSdEK) oraz Panelu Ekspertów w ramach programu ekoKoalicja dla ekoUczelni i Klimatycznej Bazy Wiedzy. Członkini Komitetu Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk oraz Rady Naukowej IPIŚ PAN w Zabrzu. Inicjatorka i kierowniczka projektu: powietrze.pwr.edu.pl. Organizatorka i współorganizatorka krajowych i międzynarodowych konferencji w zakresie szeroko rozumianej ochrony powietrza. Inicjatorka i organizatorka Dni Klimatu Politechniki Wrocławskiej, następnie koordynatorka Dni Klimatu Wrocławskiego Środowiska Akademickiego. Wieloletnia Koordynatorka Wydziałowa Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej. Opiekun Koła Naukowego Politechniki Wrocławskiej Wydziału Inżynierii Środowiska Environmental Team.
Politechnika Wrocławska © 2025