TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 16.03.2022
13 projektów studentów architektury od wtorku będzie można oglądać w budynku A-1. To koncepcje dające drugie życie przestrzeniom opuszczonym i zaniedbanym, samowystarczalne i ekologiczne, a do tego projektowane z myślą o rozwiązywaniu globalnych problemów – jak bezdomność czy kryzysy migracyjne.
Studentom drugiego i trzeciego roku architektury prof. Anna Bać z Wydziału Architektury poleciła, by przyjrzeli się problemom, z jakimi obecnie zmaga się wiele miejsc na naszej planecie. I wybrali takie, w których rozwiązywaniu mogłaby pomóc architektura.
Na trzech kursach powstało w sumie kilkadziesiąt koncepcji związanych z kwestią bezdomności, marnotrawienia żywności, rozlewania się miast i monofunkcyjnych kondominiów oraz degradacji środowiska i dewastacji obiektów poprzemysłowych czy nawet problemem stresu. Jednym z tematów podejmowanych najczęściej przez studentów była kwestia uchodźctwa – klimatycznego, politycznego czy wojennego.