TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 10.06.2022
- To był trudny czas, bo musieliśmy działać i zdalnie i stacjonarnie – wszystko się jednak udało, a dla naszych uczestników przygotowaliśmy w sumie 25 wykładów, zajęcia podczas szkolnych ferii oraz cykl trzech „Kącików z ekperymentem” – mówi dr Anna Hajdusianek z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, pomysłodawczyni i szefowa projektu.
Tematy poruszane podczas tegorocznej edycji były bardzo zróżnicowane. Dzieci uczyły się i o chemii w sporcie, domach z papieru, kryptografii czy termografii. Nie zabrakło opowieści i pokazów związanych z kosmosem oraz energią atomową.
Dodatkowe 400 osób wzięło udział w wyjazdowych pokazach AMO zorganizowanych w szkołach Dolnego Śląska. Naukowcy z PWr pojawili się m.in. we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Świebodzicach i Żórawinie.
Podczas uroczystości zakończenia AMO uczestnicy wysłuchali też wykładu prof. Artura Podhorodeckiego „„O technologii, nanotechnologii i mega możliwościach nanomateriałów”.
Akademia Młodych Odkrywców działa na Politechnice Wrocławskiej od 14 lat. To cykl wykładów i warsztatów popularno-naukowych przeznaczonych dla dzieci, młodzieży, ale także całych rodzin. Jego inicjatorką i dyrektorką jest dr Anna Hajdusianek z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.