TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Nasi studenci w finale konkursu architektonicznego. O zwycięstwo powalczą uczestnicy z ponad 40 krajów

Data: 02.06.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Architecture Students Contest jest międzynarodowym konkursem organizowanym od 2004 r. przez grupę Saint-Gobain.

Co roku bierze w nim udział blisko trzy tysiące studentów architektury z 40 krajów, reprezentujących ponad 200 uczelni wyższych.

Zadanie jak dla zawodowych architektów

Uczestnicy stają przed zadaniem rewitalizacji rzeczywistego obszaru wyznaczonego przez organizatorów w jednym z miast na świecie. W poprzednich latach były to m.in. Paryż, Madryt, Mediolan i Dubaj.

W tym roku przed studentami postawiono wyzwanie rewitalizacji działki położonej w sąsiedztwie dworca kolejowego Warszawa Wschodnia. Mieli zaprojektować renowację obiektu starej fabryki wyrobów metalowych przy ul. Berka Joselewicza, a także przygotować projekt komercyjnego akademika w tym rejonie. Ich rozwiązania musiały być zgodne z wizją Warszawy neutralnej klimatycznie 2050 i strategią #Warszawa2030.

Projekty miały też wyróżniać się jak największą innowacyjnością i wpisywać w ideę zrównoważonego rozwoju.

Dwuosobowe zespoły przygotowywały je pod okiem opiekunów merytorycznych z ich uczelni. Wszystkie były oceniane według jednolitych kryteriów na całym świecie – najpierw w finałach krajowych, a teraz jury będzie się im przyglądać w finale globalnym.

Pod uwagę brane są jakość architektoniczna projektu i zgodność z planem zagospodarowania i założeniami inwestycji, spełnienie kryteriów technicznych, detale konstrukcyjne i prawidłowe zastosowanie produktów i systemów uwzględnionych w projektach.

Światowy finał zaplanowano na 8-10 czerwca. Po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

Więcej>>

Politechnika Wrocławska © 2025