TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Nasi studenci zaprojektowali „Akademik Marzeń”. Jak wygląda?

Data: 16.05.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Maraton połączony z warsztatami i wykładami jest częścią pierwszej edycji konkursu organizowanego wspólnie przez miesięcznik Builder Polska, Stowarzyszenie Producentów Betonów i firmę WSC Witold Szymanik.

Zespół projektowyZadaniem uczestników było stworzenie projektu architektoniczno-inżynierskiego współczesnego akademika marzeń w wybranej lokalizacji. Koncepcja musiała uwzględniać zastosowanie dwóch podstawowych technologii: prefabrykacji betonowej i autoklawizowanego betonu komórkowego.

Z wyzwaniem zmierzyli się młodzi przedstawiciele 10 polskich uczelni. Politechnikę Wrocławską reprezentowali architekci Agata Maj i Kinga Śnieżek z Wydziału Architektury oraz inżynierowie budownictwa Przemysław Kierski i Paulina Tarazewicz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego.

Opiekunami zespołu byli: dr inż. Mariusz Szóstak z Katedry Budownictwa Ogólnego i mgr inż. Tomasz Nowobilski z Katedry Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych.

Studenci zaprojektowali kompleks obiektów składający się z budynku głównego, czyli akademika, pływającego budynku sportowo-rekreacyjnego – na Odrze oraz obiektu reprezentacyjnego i mieszkalnego dla pracowników, czyli domu asystenta (na południowym brzegu Odry).

Budynki miałyby wpisywać się w historyczną oś kompozycyjną zaplanowaną przez Maxa Berga. Znajdują się na niej otwarta w 1913 r. Hala Stulecia i zbudowane sto lat później Afrykarium wrocławskiego zoo.

Więcej>>

Politechnika Wrocławska © 2025