TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 12.07.2021
OPTIMA to projekt unijny (realizowany w ramach programu Erasmus+), który został uruchomiony na początku 2021 roku. Jego koordynatorem jest Politechnika Lwowska, a uczestniczą w nim uczelnie z Austrii, Francji, Ukrainy i Polski, a także organizacje EURODOC, EIFL, NAQA i NASC.
Pełna nazwa projektu brzmi: Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia. Powstałe konsorcjum opracowuje narzędzia, dobre praktyki i materiały szkoleniowe, które mają ułatwić uczelniom zachowanie integralności, przejrzystości i transparentności.
– Niestety nie każda społeczność akademicka ma dostęp do prawidłowo funkcjonującego systemu uwierzytelniania wiedzy. Ukraińskie uczelnie borykają się z wieloma problemami utrudniającymi sprawne i transparentne działanie – mówi dr inż. Wojciech Wodo z Katedry Podstaw Informatyki.
Wraz z dr inż. Martyną Grzegorzek i dr inż. Katarzyną Wartalską z Wydziału Inżynierii Środowiska włączył się w realizację projektu.