TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Poznaj najlepsze projekty zespołowe studentów W4 i W12

Data: 07.07.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Konferencja Projektów Zespołowych to inicjatywa, w ramach której przedstawiciele firm z różnych branż zgłaszają tematy, a studenci realizują je ściśle z nimi współpracując. Dla przyszłych inżynierów to także jeden z elementów zaliczenia trzeciego roku studiów.

Dotychczas konferencję prowadzono na Wydziale Elektroniki, ale po zmianach organizacyjnych na uczelni zmieniła się również formuła całego projektu. Teraz nad tematami zaproponowanymi przez firmy pracują studenci z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji oraz z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

22 zespoły, 12 firm, 15 tygodni pracy

Studenci w trakcie finału Konferencji Projektów Zespołowych - zdjęcieTematy zbierane są zawsze w semestrze zimowym, a ich realizacja trwa przez 15 tygodni semestru letniego. Nad jednym tematem – we współpracy z firmami – pracują najczęściej 4-5 osobowe grupy.

W tym roku studenci realizowali ponad 20 projektów zgłoszonych przez 12 firm i instytucji. Wśród nich znalazły się m.in. inteligentna laska dla niewidomych, kamera do wykrywania upadków, aplikacja do sterowania komputerem za pomocą gestów oraz różnego rodzaju aplikacje menadżerskie i gry.

– Jestem pod wielkim wrażeniem nie tylko przygotowanych projektów, ale także samych prezentacji. Widać, że studenci coraz lepiej przygotowują się również w tym zakresie – mówi dr inż. Maciej Nikodem z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, organizator Konferencji Projektów Zespołowych. – Zawsze najbardziej podobały mi się projekty sprzętowe i rozwiązania, które są praktyczne. W tym roku takich projektów nie zabrakło, a są też rozwiązania, które wkrótce będą wdrażane w konkretnych firmach – dodaje.

Więcej>>

Politechnika Wrocławska © 2025