TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 15.06.2022
W przygotowanie zadań (a także pokazów i wykładów) dla uczniów zaangażowały się wszystkie wydziały uczelni. W całym kampusie głównym rozmieszczone były stacje z wyzwaniami do podjęcia.
A te były najróżniejsze – np. na Wydziale Mechanicznym uczestnicy gry sortowali (wydrukowane na drukarkach 3D) kości zwierzęce i człowieka, z kolei na Elektrycznym musieli tak sterować ręką robota, by podnieść pieczątkę, odbić na kartce, a potem ją odłożyć. Na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego budowali z patyczków most Leonarda da Vinci, a na Architekturze wieżę z papieru.
Zadaniem było nie tylko podołanie tym wyzwaniom, ale i jeszcze zrobienie tego w jak najkrótszym czasie. Zaangażowanie uczniów było ogromne. Na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym uczniowie musieli wymyślić, w jaki sposób podnieść temperaturę swojego ciała, by kamera termowizyjna wskazała jak najwyższą. Jedna z uczennic założyła trzy bluzy swoich kolegów i spędziła kilka minut na intensywnym treningu – wszystko po to, by zwyciężyć.
W grze wzięło udział 14 zespołów, a ogółem nasz kampus odwiedziło 18 szkół średnich z Wrocławia, Brzegu Dolnego, Długołęki, Wałbrzycha, Sycowa, Złotoryi i Świdnicy.
Pierwsze miejsce zdobyło Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu, drugie – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie, a trzecie – Liceum Ogólnokształczące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu.
Zdjęcia z gry terenowej można pobrać tutaj.