TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Razem z Uniwersytetem Wrocławskim będziemy wdrażać inicjatywę Uniwersytetu Europejskiego

Data: 31.05.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W podpisanym w piątek dokumencie Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Wrocławski zadeklarowały współpracę przy wypełnianiu misji powierzonej im jako członkom Europejskich Sojuszy Uniwersyteckich ArQus (Uniwersytet Wrocławski) i Unite! (Politechnika Wrocławska).

Prorektorzy uczelniDokument sygnowali dr hab. Patrycja Matusz, prof. uczelni, prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej.

Współpraca ma dotyczyć wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z wdrażania inicjatywy Uniwersytetu Europejskiego, podejmowania wspólnych działań wynikających z realizacji tej inicjatywy, promocji umiędzynarodowienia aktywności dydaktycznej i badawczej oraz wymiany informacji dotyczących międzynarodowych działań dydaktycznych i badawczych. Szczegóły wspólnych przedsięwzięć określą późniejsze umowy zawarte pomiędzy uczelniami.

– Członkostwo w sieci europejskiej jest sprawą kluczową dla obu naszych uczelni – mówiła prof. Patrycja Matusz. – Będzie decydowało o tym, dokąd zmierzamy w najbliższych latach. Powinniśmy wspólnie walczyć o to, żeby akademicki Wrocław był jak najbardziej europejski.
Prof. Dariusz Łydżba dodawał: – Jeżeli mamy realizować ideę Uniwersytetu Europejskiego w jednym mieście, to trudno, żeby dwie uczelnie zaangażowane w tę inicjatywę nie działały razem. To byłaby porażka. Nasza współpraca jest więc naturalną konsekwencją dążenia do rozwoju. Powinniśmy się dzielić wiedzą i współpracować na różnych polach, dla dobra naszych studentów i dla dobra Polski.

Więcej>>

Politechnika Wrocławska © 2025