TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Wydział Inżynierii Środowiska rozszerza współpracę z Kogeneracją

Data: 09.09.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Umowę podpisali w siedzibie wydziału dziekan dr hab. inż. Bartosz Kaźmierczak, prof. uczelni oraz prezes zarządu firmy Kogeneracja Andrzej Jedut i wiceprezes Krzysztof Kryg. Obie strony zadeklarowały m.in. wymianę informacji naukowych, publikacji i materiałów dydaktycznych, udział w akcjach edukacyjnych i dydaktycznych, szczególnie w zakresie popularyzacji tematyki związanej z ochroną klimatu.

- Szczególne znaczenie ma dla nas to, że współpracujemy z dużym, lokalnym przedsiębiorstwem energetycznym o znaczącym wpływie na poprawę jakości środowiska w naszym mieście i wykorzystującym do tego najnowsze technologie ochrony środowiska - mówi dziekan prof. Bartosz Kaźmierczak.

Współpraca z Kogeneracją to też okazja dla studentów wydziału na poznanie praktycznej strony systemów i technologii ciepłowniczych oraz ochrony środowiska, poprzez realizację w firmie swoich praktyk, staży zawodowych czy prac dyplomowych.

- Zawarte porozumienie dotyczy obszarów odpowiadających kształceniu i badaniom naukowym na naszych obu kierunkach studiów. Ogromnie cieszymy się z podpisanej umowy oraz z korzyści, jakie przyniesie ona obu stronom - mówi prof. Bartosz Kaźmierczak.

To kolejna w ostatnim czasie umowa, którą firma należąca do PGE Energia Ciepła podpisała z naszymi jednostkami. Wcześniej na bliską współpracę z Kogeneracją zdecydował się Wydział Mechaniczno-Energetyczny.

 - Cieszę się, że rozszerzamy współpracę z Politechniką Wrocławską o kolejny jej wydział, szczególnie, że dotyczy to Wydziału Inżynierii Środowiska – mówi Andrzej Jedut, prezes Kogeneracji. – Chcemy studentom prezentować nasze osiągnięcia w zakresie dbałości o środowisko, sposób funkcjonowania instalacji do odsiarczania i odazotowania spalin, produkcji ciepła z biomasy. 

Więcej >>

Politechnika Wrocławska © 2024