TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Zachowaj środowisko, rozwijaj nowe technologie

Data: 16.05.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W rozpoczynającej się 16 maja rekrutacji kandydaci na II stopień studiów stacjonarnych znajdą w naszej ofercie nowy kierunek w języku angielskim – „Enviromental Quality Managment”. Przygotowanych dla nich zostało 20 miejsc.

Praca w laboratorium - zdjęciePostęp technologiczny towarzyszy rozwojowi każdego społeczeństwa. To dzięki niemu uzyskujemy m.in. możliwość szybkiego dostępu do informacji, życie staje się łatwiejsze, ale też bardziej bezpieczne. Z drugiej strony uzyskujemy wiedzę i narzędzia, których wykorzystanie pozwala na podejmowanie odpowiedzialnych decyzji i takie planowanie rozwoju, aby w maksymalnym stopniu zachować równowagę pomiędzy potrzebami społecznymi i możliwie minimalnym, negatywnym oddziaływaniem na środowisko naturalne. Dlatego potrzebujemy specjalistów w tym zakresie i to właśnie ich będziemy kształcić na nowym kierunku uruchomionym na Wydziale Inżynierii Środowiska.

– Trzysemestralne studia pozwolą na zdobycie przez naszych absolwentów umiejętności i kompetencji, dzięki którym będą w stanie – ogólnie mówiąc – chronić środowisko przed degradacją. Będą potrafili m.in. proponować i kierować procesami uzdatniania wód, oczyszczania ścieków czy ochrony atmosfery – mówi dr Karol Leluk, prodziekan ds. badań naukowych i współpracy zagranicznej. – Będą także w stanie ocenić wpływ tych działań na środowisko i zaproponować jak najmniej inwazyjne technologie – dodaje.

Dla kogo są te studia?

Praca w laboratorium - zdjęcieInterdyscyplinarność kierunku Environmental Quality Management sprawia, że są to studia skierowane do wszystkich absolwentów studiów I stopnia o charakterze technicznym. W trakcie nauki poznają oni bowiem zagadnienia m.in. z zakresu chemii, biologii, fizyki, architektury, matematyki, budownictwa czy mechaniki.

– Dzięki takiej konstrukcji programu nauczania student ma szansę na rozwój wcześniej zdobytych umiejętności. Z kolei absolwent stanie się poszukiwanym specjalistą z odpowiednim przygotowaniem do pracy w branży – zaznacza dr inż. Martyna Grzegorzek z Katedry Inżynierii Ochrony Środowiska.

Zajęcia dotyczące m.in. planowania przestrzennego, etyki nowych technologii czy zarządzania strategicznego będą prowadzone we współpracy z innymi wydziałami PWr. Uzupełnieniem są spotkania z udziałem specjalistów branżowych.

Więcej>>

Politechnika Wrocławska © 2024