Zrównoważona mobilność w Politechnice Wrocławskiej - Politechnika Wrocławska przystąpiła do sieci U-Mob

Data: 24.06.2021

Deklaracja została podpisana przez JM Rektora Politechniki Wrocławskiej Profesora Arkadiusza Wójsa w dniu 31.05.2021 roku.

Nasza uczelnia uczestniczy w sieci U-Mob na poziomie 2 zatytułowanym:  „Wdrożenie najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonej mobilności w perspektywie długoterminowej”, który oznacza dla naszej uczelni:

1. dostęp do strony internetowej, na której umieszczane są materiały szkoleniowe dla uczelnianych menedżerów mobilności, narzędzia do pomiaru emisji CO2 wynikających z mobilności społeczności akademickiej, materiały służące zwiększaniu świadomości transportowej;
  2. możliwość wzięcia udziału w konkursach na najbardziej interesującą praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności uczelnianej, organizowanych podczas konferencji sieci U-MOB;
  3. udział w formułowaniu statutu sieci U-MOB;
  4. rozpowszechnianie informacji o najlepszych praktykach w zakresie mobilności na ogólnodostępnej stronie projektu U-MOB;
  5. aktywne uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu U-MOB, takich jak konferencje, okrągły stół, fora dyskusyjne z innymi uczelniami, interesariuszami, itp.

Ideą projektu U-MOB LIFE jest utworzenie sieci uniwersytetów dla przekazywania i wymiany wiedzy o najlepszych praktykach w zakresie zrównoważonej mobilności.

Celem projektu jest obniżenie poziomu emisji CO2 wynikających z mobilności społeczności uniwersyteckiej.

U-MOB LIFE to:

• akronim „European Network for Sustainable Mobility at University” (Europejskiej sieci uniwersytetów na rzecz zrównoważonej mobilności);
  • europejski projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu LIFE;

koordynowany przez firmę doradczą Novotec Consultores S.A. specjalizującą się w problematyce ochrony środowiska. Uczestniczy w nim fundacja na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego Fundación Equipo Humano, a także cztery europejskie uniwersytety: Universitat Autònoma de Barcelona, Erasmus Universiteit Rotterdam, Università degli Studi di Bergamo oraz Politechnika Krakowska.

Więcej informacji o sieci U-MOB