Zrównoważone zarządzanie dokumentami w Politechnice Wrocławskiej

Data: 30.10.2023

Zgodnie z Zarządzeniem Wewnętrznym nr 107/2023  z dnia 26.10.2023r. JM Rektor Politechniki Wrocławskiej - prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs powołał Zespół Wdrożeniowy oraz Komitet Sterujący ds. EZD (Elektronicznego Zarządzania Dokumentami) w Politechnice Wrocławskiej podległy bezpośrednio Prorektorowi ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni.

Zgodnie z zapisami ww. zarządzenia celem powołania Zespołu Wdrożeniowego ds. EZD jest koordynowanie procesu wdrożenia systemu EZD oraz prawidłowego wykonywania czynności kancelaryjnych w systemie elektronicznego zarządzania dokumentacją, a do zadań zespołu należy:
1) określenie harmonogramu prac wdrożeniowych;
2) bieżąca współpraca z instytucją, z którą podpisana została umowa na udostępnienie systemu;
3) poznanie funkcjonalności systemu EZD i opracowanie metod wykorzystania ich w praktyce Politechniki Wrocławskiej;
4) opracowanie i przeprowadzenie szkoleń w zakresie elektronicznego zarządzania dokumentacją;
5) opracowanie i wdrożenie systemu wsparcia użytkowników systemu EZD;
6) opracowanie wytycznych dotyczących dostosowania dokumentów do wymogów funkcjonowania systemu EZD w Politechnice Wrocławskiej;
7) współpraca z jednostkami organizacyjnymi w zakresie potrzebnym do prawidłowej realizacji czynności związanych z elektronicznym zarządzaniem dokumentacją;
8) opracowanie strategii bieżącego nadzoru nad prawidłowością wykonywania czynności kancelaryjnych,
9) opisywanie oraz zgłaszanie (do autora systemu) propozycji nowych funkcjonalności systemu EZD.
Przygotowanie i wdrożenie EZD można uznać za bardzo ważny krok naszej uczelni w kierunku jej zrównoważonego rozwoju oraz ciągłego doskonalenie jej wewnętrznych procesów.