TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Anna Bać

d_1_pwr.jpg

Architektka i profesorka na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej (gdzie pracuje od 2003 roku), prowadzi także zajęcia w szkole podyplomowej Architektura i Budownictwo Proekologiczne na Politechnice Gdańskiej. Od prawie 20 lat zajmuje się zrównoważoną i energoaktywną architekturą mieszkaniową i usługową. Jest założycielką koła naukowego eko_studio (2003) oraz grupy dydaktycznej Architektura Energoaktywna (2015) i jest moderatorką jej profilu na Facebooku. Współtworzyła kursy dedykowane architekturze zrównoważonej. Wykonane pod jej opieką projekty studenckie, w tym dyplomowe, uzyskały ponad 35 nagród i nominacji. Jest organizatorką warsztatów studenckich, konkursu na prace dyplomowe na WA PWr pt. Architektura energoaktywna (2013-2016) i wystaw prac studenckich.

Współprowadzi pracownię grupa_Synergia (2006). Jest autorką i współautorką ponad 46 projektów architektonicznych cechujących się efektywnością energetyczną, wykonanych w zrównoważonym i zintegrowanym procesie projektowym, w tym ponad 22 zrealizowanych, w których prowadzi badania jakościowe. Brała udział w konkursach architektonicznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Prowadzi działalność popularyzatorską, ma na koncie ponad 37 wystąpień krajowych i zagranicznych. Uczestniczyła w komitetach organizacyjnych i naukowych kilku konferencji, była moderatorką i panelistką spotkań poświęconych zielonemu budownictwu. Była jurorem w wielu konkursach architektonicznych związanych ze zrównoważonym i energooszczędnym budownictwem. Jest autorką i współautorką blisko 83 publikacji oraz autorką książki Zrównoważenie w architekturze. Od idei do realizacji na tle dokonań kanadyjskich, a także współredaktorką monografii Kierunki rozwoju budownictwa energooszczędnego w na Dolnym Śląsku i redaktorką naukową dwóch tomów pt. Architektura energoaktywna po 2021. Uzyskała 11 nagród za dorobek naukowo-badawczy, organizacyjny i popularyzatorski, w tym jedną zbiorową, oraz nagrodę Ministra Infrastruktury za rozprawę doktorską Wybrane zagadnienia projektowania szkół na przykładzie realizacji wiedeńskich z lat 90tych XX wieku.

Jest promotorką 5 prac doktorskich w zakresie zrównoważenia i efektywności energetycznej, z czego 1 uzyskała wyróżnienie i 1 wskazanie do wyróżnienia. Wykonała ponad 25 recenzji prac doktorskich, habilitacyjnych oraz wydawniczych.

Była kierowniczką naukową 11 projektów badawczych, m.in. International Sustainable Engineering Practices. Jest członkinią m.in. Grupy ds. Rozwoju Zrównoważonego przy Zarządzie Głównym SARP, komitetu ds. legislacji w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego – PLGBC, Polskiej Akademii Nauk oraz współzałożycielką Centrum Naukowego Zrównoważonego Kształtowania Środowiska Zbudowanego na PWr – RoSE. Zasiada w Radzie Naukowej Centrum Rozwoju Zrównoważonego i Ochrony Klimatu PWr.

Architektura Energoaktywna
Grupa synergia

Politechnika Wrocławska © 2024