TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju
i Ochrony Klimatu

Dr inż. Eunika Zielony

dr_inz_eunika_zielony.png

Politechnika Wrocławska, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Katedra Technologii Kwantowych

Dyscyplina: Fizyka; obszar zainteresowań: inżynieria materiałowa, optoelektronika, fotowoltaika

Dr inż. Eunika Zielony jest obecnie nauczycielem akademickim i pracownikiem naukowym zatrudnionym na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Pracuję w Katedrze Technologii Kwantowych, w zespole Pani Prof. Ewy Popko, zajmującym się badaniem nowych materiałów / struktur półprzewodnikowych mających zastosowanie w przemyśle optpelektronicznym i fotowoltaicznym. Praca naukowa dr inż. Euniki Zielony skupia się głównie wokół badań podstawowych właściwości (strukturalnych, optycznych i elektrycznych) struktur półprzewodnikowych przy wykorzystaniu różnorodnych metod eksperymentalnych, takich jak: mikroskopia sił atomowych (AFM), spektroskopia Ramana, technika fotoluminescencji, pomiary charakterystyk prądowo-napięciowych (I-V) oraz pojemnościowo-napięciowych (C-V), metody spektroskopii pojemnościowej (np. DLTS, LDLTS) i inne.

Osiągnięcia:

Dorobek naukowy Dr inż. Eunika Zielony liczy: 51 publikacji naukowych. Indeks Hirscha wg bazy Web of Science: 11. W latach 2013-2016 byłam kierownikiem projektu Iuventus plus, finansowanego przez MNiSW, który dotyczył charakteryzacji elektro-optycznej defektów w strukturach półprzewodnikowych na bazie CdTe, przeznaczonych na przyrządy fotowoltaiczne. Obecnie dr inż. Eunika Zielony jest kierownikiem projektu Polonium, który jest finansowany przez NAWA i realizowany jest we współpracy z francuskim zespołem naukowym z CNRS w Paryżu oraz dotyczy badań struktur półprzewodnikowych zawierających mikrokryształy GaAs, wyhodowane na podłożu Si, które mają zastosowanie w wielozłączowych (tandemowych) bateriach słonecznych. Dotychczasowa praca na uczelni i działalność naukowa dr inż. Euniki Zielony zostały nagrodzone w roku 2018 i 2016 Nagrodą Rektora PWr za wyróżniający wkład w działalność uczelni. W 2015 roku dr inż. Eunika Zielony otrzymała wyróżnienie podczas XV Krajowej Konferencji Elektroniki, w konkursie „Młodzi Pracownicy Nauki”, za najlepszy referat w sesji specjalnej: Fotowoltaika organiczna i nieorganiczna.

Department of Quantum Technologies
National Laboratory for Quantum Technologies
Wydział Podstawowych Problemów Techniki

Politechnika Wrocławska © 2024