TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Politechnika Wrocławska, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Katedra Górnictwa
Dyscyplina: Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka; Zainteresowania: Nauki Ziemi i środowisku, hydrogeologia, wpływ górnictwa na środowisko przyrodnicze
Wrocławianin od urodzenia. Odwiedził 4 kontynenty – spojrzał z innej perspektywy na ludzkie problemy, potrzeby i marzenia. Zobaczył rożne oblicza Ziemi.
Geolog, hydrogeolog, który przygodę z działalnością naukowo badawczą rozpoczął w 2001 roku i kontynuuje ją do dziś. Rozpoczynał aktywności w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego badaniami z zakresu przemian środowiska wodnego na obszarach górniczych. Kolejny etap aktywności dr Krzysztofa Chudego związany był z kopalniami miedziowymi dolnego śląska, gdyż jako pracownik KGHM Cuprum przez kilka lat nabywałem wiedzy praktycznej związanej z zagadnieniami wodnymi w górnictwie. W chwili obecnie pracuje na Wydziale Górniczym Politechniki Wrocławskiej, gdzie łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną prowadząc szereg projektów związanych z górnictwem, transformacja przemysłową i zagadnieniem gospodarki obiegu zamkniętego.
Autor kilku monografii i kilkudziesięciu artykułów naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych z zakresu górnictwa, hydrogeologii, ochrony środowiska.
Współautor opracowania powstałego kilka lat temu w ramach PAN METRO dotyczącego analizy warunków geologiczno-inżynierskich Wrocławia dla budowy trasy kolei podziemnej – prościej mówiąc dla koncepcji budowy metra w naszym mieście, która pojawiła się za prezydenta Rafała Dutkiewicza.
Współautor materiałów dydaktycznych do „Projekt EKOLOGIA – innowacyjny, interdyscyplinarny program nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych metodą projektu” do części związanej z „Wodą”.
Kolejnym dużym projektem edukacyjnym, w który się zaangażował był finansowany przez EIT Raw Materials Academy projekt „VirtualMine – as a modeling tool for Wider Society Learning”. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości społeczności lokalnej na temat znaczenia surowców i ich wykorzystania dla lepszego rozwoju regionu. Ponadto projekt ma na celu popularyzację górnictwa wśród społeczeństwa, zwłaszcza dzieci, młodzieży i studentów, którzy zaczynają rozwijać swoją ścieżkę kariery, a także ukazać znaczenie minerałów we współczesnym świecie.